Wyjazd naukowo-integracyjny do Warszawy

W dniach 12 – 14 grudnia odbył się wyjazd integracyjny naszego koła.
Pierwszym przystankiem była fabryka prefabrykatów ERGON, gdzie zwiedziliśmy całą linię produkcyjną, począwszy od miejsca dozowania kruszywa, przez hale wykonawcze, laboratorium, aż do miejsca składowania gotowych prefabrykatów. Obserwowaliśmy wszystkie etapy produkcji, od przygotowywania zbrojenia, do momentu pielęgnacji prefabrykatów.
Po zwiedzeniu całej fabryki zostaliśmy zaproszeni do biura na krótka prezentację o firmie i technologii, w jakiej się specjalizuje. Braliśmy czynny udział w dyskusji dotyczącej zalet i wad gotowych elementów konstrukcyjnych, a najciekawsze odpowiedzi były nagradzane. Na koniec zostaliśmy zaproszeni do aplikowania w programie praktyk, które dają bardzo duże możliwości rozwoju.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Punkcie Informacyjnym Metra, gdzie Pani Renata Adamczyk przybliżyła nam metodę drążenia tuneli, za pomocą maszyn TBM. Poszerzyliśmy także swoją wiedzę na temat metody podstropowej, którą zostały wykonane wszystkie stacje metra. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło zminimalizować utrudnienia w ruchu. Niestety nie mogliśmy „zejść pod ziemię”, gdyż prace przy budowie zostały już ukończone.
Zwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz aktywnie spędziliśmy czas w Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz pełną galerię zdjęć:

Warszawa – wyjazd integracyjno – naukowy