Wyjście na budowę w Płaszowie – nowa linia KST

5 grudnia odwiedziliśmy budowę estakady tramwajowo – rowerowej przy stacji Kraków Płaszów, która ma połączyć ulice Lipską i Wielicką, jej wykonawcą jest firma Mota – Engil.
Zwiedzanie budowy rozpoczęliśmy od wizyty w biurze, gdzie kierownik budowy mgr inż. Artur Salachna opisał nam całą inwestycję oraz przedstawił problemy, z którymi musieli się zmierzyć. Największym wyzwaniem okazało się skoordynowanie prac z trwale odbywającym się ruchem pociągów. To właśnie prawidłowa organizacja robót jest podstawą udanej inwestycji.
Następnie zostaliśmy oprowadzeni po całym placu budowy. Mogliśmy z bliska obserwować technologię deskowania za pomocą wózków firmy PERI. Dla większości z nas była to pierwsza wizyta na budowie wiaduktu, w związku z tym pojawiło się dużo, nawet oczywistych pytań, na które otrzymaliśmy zaskakujące odpowiedzi.
Cała wizyta trwała ponad dwie godziny, ale nawet pomimo niskiej temperatury wszystkim dopisywały humory, w końcu przyszli inżynierowie muszą przyzwyczajać się do każdych warunków 🙂

Zobacz pełną galerię zdjęć:

Wyjście na budowę w Płaszowie – nowa linia KST