Akademik Babilon MS AGH

W dniu 24 marca odwiedziliśmy jeden z akademików na Miasteczku Studenckim AGH. W Babilonie prowadzone są aktualnie prace remontowe polegające na przebudowie budynku z zastosowaniem nowych technologii. Budowę prowadzi firma Mostostal.
Wspomniane nowe rozwiązania technologiczne zastosowane podczas tej inwestycji to m.in. wymiana stropów z atestem wysokiej ognioodporności, sprawnego systemu wentylacji pomieszczeń, kuchni oraz ciągów komunikacyjnych. Prace wykonywane są metodą równoległą, cała budowa zatrudnia około 200 pracowników.
Przebudowa polega również na podwyższeniu standardu przyszłych użytkowników akademika. W odmienionym Babilonie jeden „studencki skład” będzie składał się z 4 osób. Na wyposażeniu odnajdziemy aneks kuchenny oraz łazienkę. Dotychczasowe kuchnie, znajdujące się na każdym piętrze, pozostaną na swoich dotychczasowych miejscach dla osób czerpiących fun ze wspólnego gotowania.
Budynek jest aktualnie docieplany płytami z wełny mineralnej oraz dodatkowo zabezpieczany stalowymi opaskami, których celem jest zabezpieczenie metalowych płyt elewacyjnych przed oderwaniem się od stalowej konstrukcji nośnej budynku.

Zobacz pełną galerię zdjęć:

Babilon 24.03